Produkte > PANASONIC > HC2-HL-AC120V-F
HC2-HL-AC120V-F
HC2-HL-AC120V-F Panasonic
attachmentfilenamedis2018e_hc.pdf.pdf
Hersteller: Panasonic
Relays 110/120VAC 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HL-AC120V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 120V, Packaging: Tray, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Weitere Produktangebote HC2-HL-AC120V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HL-AC120V-F HC2-HL-AC120V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 120V
Packaging: Tray
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC