Produkte > PANASONIC > HC2-HL-AC24V
HC2-HL-AC24V
HC2-HL-AC24V Panasonic
ds_61c04_en_hc.pdf
Hersteller: Panasonic
Relays 24VAC 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HL-AC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms.
Weitere Produktangebote HC2-HL-AC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HL-AC24V HC2-HL-AC24V Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC