Produkte > PANASONIC > HC2-HL-DC24V
HC2-HL-DC24V Panasonic
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HL-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms.
Weitere Produktangebote HC2-HL-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HL-DC24V HC2-HL-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC