HC2-HP-AC240V-F
HC2-HP-AC240V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-AC240V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1750VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HP-AC240V-F HC2-HP-AC240V-F Hersteller : Panasonic attachmentfilenamedis2018e_hc.pdf.pdf Power Relay 220/240VAC 7A DPDT(27.2x21x35.2)mm THT
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
HC2-HP-AC240V-F HC2-HP-AC240V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices HC_Series_2018.pdf General Purpose Relays 2 Form C 240VAC PCB Type