Produkte > Relais > HC2-HP-DC12V-F
HC2-HP-DC12V-F
HC_Series_2018.pdf
Produktcode: 149424
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote HC2-HP-DC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HP-DC12V-F HC2-HP-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 1750VA
Produkt ist nicht verfügbar
HC2-HP-DC12V-F HC2-HP-DC12V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices HC_Series_2018.pdf General Purpose Relays 7A 12VDC DPDT PCB