Produkte > PANASONIC > HC2-HP-DC48V
HC2-HP-DC48V
HC2-HP-DC48V Panasonic
ds_61c04_en_hc.pdf
Hersteller: Panasonic
Relays 48VDC 2.6KOhm 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-DC48V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1750VA.
Weitere Produktangebote HC2-HP-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HP-DC48V HC2-HP-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA
Produkt ist nicht verfügbar
HC2-HP-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_hce-1299307.pdf General Purpose Relays 2 Form C 48VDC PCB Type