HCF1007-100-R
HCF1007-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 9.4A 8.65 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.65mOhm
Current - Saturation (Isat): 5.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 9.4 A
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 700
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCF1007-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 9.4A 8.65 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.65mOhm, Current - Saturation (Isat): 5.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 9.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCF1007-100-R HCF1007-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 9.4A 8.65 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 8.65mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 9.4 A
auf Bestellung 1534 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
HCF1007-100-R HCF1007-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sh-1608810.pdf Power Inductors - SMD 10.0uH 5.3A 9.169 mOhms
auf Bestellung 707 Stücke:
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 9.4A; R: 8.65mΩ; ±20%; 10.1x7.8mm
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -40...125°C
Inductance: 10µH
Height: 6.65mm
Resistance: 8.65mΩ
Body dimensions: 10.1x7.8mm
Saturation current: 5.3A
Operating current: 9.4A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz