HCF1007-1R0-R
HCF1007-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 16A 2.65 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.65mOhm
Current - Saturation (Isat): 26A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 16 A
auf Bestellung 929 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCF1007-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 16A 2.65 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.65mOhm, Current - Saturation (Isat): 26A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 16 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCF1007-1R0-R HCF1007-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcf1007_high_current_power_inductors_data_sh-1608810.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 26.0A 2.809 mOhms
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCF1007-1R0-R HCF1007-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sh-1608810.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 26.0A 2.809 mOhms
auf Bestellung 700 Stücke:
HCF1007-1R0-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008379754-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - HCF1007-1R0-R - 1 µH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 34789 Stücke:
HCF1007-1R0-R HCF1007-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 16A 2.65 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 2.65mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 16 A