HCF1007-R56-R
HCF1007-R56-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 560NH 26A 1.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 36A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm)
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 26 A
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 700
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCF1007-R56-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 560NH 26A 1.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 36A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm), Inductance: 560 nH, Current Rating (Amps): 26 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCF1007-R56-R HCF1007-R56-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 0.56uH 36.0A 1.325 mOhms
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCF1007-R56-R HCF1007-R56-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 560NH 26A 1.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.3mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 560 nH
Current Rating (Amps): 26 A
auf Bestellung 1399 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
HCF1007-R56-R HCF1007-R56-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcf1007_high_current_power_inductors_data_sh-1608810.pdf Power Inductors - SMD 0.56uH 36.0A 1.325 mOhms
HCF1007-R56-R HCF1007-R56-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sh-1608810.pdf Power Inductors - SMD 0.56uH 36.0A 1.325 mOhms