HCF1007-R68-R
HCF1007-R68-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 26A 1.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 29A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 26 A
auf Bestellung 146 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCF1007-R68-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 680NH 26A 1.3 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 29A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 26 A.
Weitere Produktangebote HCF1007-R68-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCF1007-R68-R HCF1007-R68-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680NH 26A 1.3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.3mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 26 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCF1007-R68-R HCF1007-R68-R Hersteller : Coiltronics / Eaton coois01323_1-2264046.pdf Fixed Inductors 0.68uH 29.0A 1.325 mOhms