HCM0503-100-R
HCM0503-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 132 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 132mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM0503-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 132 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 132mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.8 A.
Weitere Produktangebote HCM0503-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM0503-100-R HCM0503-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 2.8A 132 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM0503-100-R HCM0503-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm0503_high_current_power_inductors_data_sh-1608731.pdf Power Inductors - SMD 10.0uH 2.3A