HCM0503-220-R
HCM0503-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM0503-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 270mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM0503-220-R HCM0503-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 8694 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
HCM0503-220-R HCM0503-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm0503_high_current_power_inductors_data_sh-1608731.pdf Power Inductors - SMD 22.0uH 1.9A MOLDED 2PADS
Mindestbestellmenge: 3
HCM0503-220-R HCM0503-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm0503_high_current_power_inductors_data_sh-1608731.pdf Power Inductors - SMD 22.0uH 1.9A MOLDED 2PADS