HCM0503-R75-R
HCM0503-R75-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 750NH 11.3A 9.35 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2020 (5050 Metric)
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 9.35mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 750 nH
Current Rating (Amps): 11.3 A
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM0503-R75-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 750NH 11.3A 9.35 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2020 (5050 Metric), Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 9.35mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 750 nH, Current Rating (Amps): 11.3 A.
Weitere Produktangebote HCM0503-R75-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM0503-R75-R HCM0503-R75-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm0503-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 750NH 11.3A 9.35 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 750 nH
Current Rating (Amps): 11.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM0503-R75-R HCM0503-R75-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-4430-hcm0503-335904.pdf Fixed Inductors 0.75uH 9.7A SMD HIGH CURRENT