Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM0703-R47-R
HCM0703-R47-R
HCM0703-R47-R Eaton Electronics
eaton-hcm0703-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 0.47uH 26.0A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 3849 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM0703-R47-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 470NH 17.5A 4.2 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 26A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 17.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM0703-R47-R HCM0703-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm0703-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 17.5A 4.2 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 26A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 17.5 A
auf Bestellung 785 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
HCM0703-R47-R HCM0703-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm0703_high_current_power_inductors_data_sh-1608742.pdf Power Inductors - SMD 0.47uH 26.0A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 1556 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 17.5 A