Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM0703-R68-R
HCM0703-R68-R
HCM0703-R68-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm0703_high_current_power_inductors_data_sh-1608742.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 0.68uH 25.0A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 420 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM0703-R68-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 680NH 15.5A 5.5MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 5.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 25A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 15.5 A.
Weitere Produktangebote HCM0703-R68-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM0703-R68-R HCM0703-R68-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm0703-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680NH 15.5A 5.5MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 5.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 25A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 15.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 15.5 A