Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1103-8R2-R
HCM1103-8R2-R
HCM1103-8R2-R Eaton Electronics
eaton_hcm1103_high_current_power_inductors_data_sh-1608813.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 8.20uH 8.5A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 1380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1103-8R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 8.2UH 5A 38.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 38.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 8.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1103-8R2-R HCM1103-8R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1103-high-current-power-inductors-data-sh-1608813.pdf Power Inductors - SMD 8.20uH 8.5A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 1515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1103-8R2-R HCM1103-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1103-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 5A 38.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 38.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 8.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 5 A