HCM1103-R12-R
HCM1103-R12-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1103-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 30A 0.61MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.61mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 75A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 30 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1103-R12-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 30A 0.61MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.61mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 75A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 30 A.
Weitere Produktangebote HCM1103-R12-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1103-R12-R HCM1103-R12-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1103-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 120NH 30A 0.61MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 30 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1103-R12-R HCM1103-R12-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1103-high-current-power-inductors-data-sh-1608813.pdf Power Inductors - SMD 0.12uH 75.0A SMD HIGH CURRENT