Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1104-R36-R
HCM1104-R36-R
HCM1104-R36-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm1104_high_current_power_inductors_data_sh-1608823.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 0.36uH 42A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 781 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1104-R36-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 360NH 30A 1.2 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 42A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 360 nH, Current Rating (Amps): 30 A.
Weitere Produktangebote HCM1104-R36-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1104-R36-R HCM1104-R36-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1104-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 360NH 30A 1.2 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 42A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 30 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 30 A