HCM1104-R45-R
HCM1104-R45-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1104-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 450NH 29A 1.23MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.23mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 36A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 450 nH
Current Rating (Amps): 29 A
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1104-R45-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 450NH 29A 1.23MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.23mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 36A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 450 nH, Current Rating (Amps): 29 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1104-R45-R HCM1104-R45-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1104_high_current_power_inductors_data_sh-1608823.pdf Power Inductors - SMD 0.45uH 36A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 1074 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
HCM1104-R45-R HCM1104-R45-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1104-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 450NH 29A 1.23MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 450 nH
Current Rating (Amps): 29 A