HCM1305-100-R
HCM1305-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 9A 21.9 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 21.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 9 A
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 9A 21.9 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 21.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 9 A.
Weitere Produktangebote HCM1305-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-100-R HCM1305-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 9A 21.9 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 9 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1305-100-R HCM1305-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10.0uH 16.0A