HCM1305-1R5-R
HCM1305-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 23A 3.16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.16mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 48A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 23 A
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 23A 3.16MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.16mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 48A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 23 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-1R5-R HCM1305-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1305_high_current_power_inductors_data_sh-1608756.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 48A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1305-1R5-R HCM1305-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 23A 3.16MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 23 A
auf Bestellung 1164 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
HCM1305-1R5-R HCM1305-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1305_high_current_power_inductors_data_sh-1608756.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 48A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 32 Stücke:
HCM1305-1R5-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1305-1R5-R - 1.5 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND