HCM1305-220-R
HCM1305-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 51.8MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 51.8mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 51.8MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 51.8mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 6.2 A.
Weitere Produktangebote HCM1305-220-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-220-R HCM1305-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1305_high_current_power_inductors_data_sh-1608756.pdf Power Inductors - SMD 22.0uH 10.0A