HCM1305-2R2-R
HCM1305-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 20A 5.29MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 5.29mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 32A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 20 A
auf Bestellung 141 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 20A 5.29MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 5.29mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 32A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 20 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-2R2-R HCM1305-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1305_high_current_power_inductors_data_sh-1608756.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 32A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 362 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1305-2R2-R HCM1305-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 20A 5.29MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 20 A