HCM1305-4R7-R
HCM1305-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 12A 12.7 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 12.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 27A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 12A 12.7 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 12.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 27A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 12A; R: 12.7mΩ; ±20%; 13.3x12.2mm
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...125°C
Inductance: 4.7µH
Height: 5mm
Max resistance: 12.7mΩ
Resistance: 12.7mΩ
Body dimensions: 13.3x12.2mm
Operating current: 12A
Saturation current: 27A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Resonant frequency: 5MHz
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
HCM1305-4R7-R HCM1305-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 12A 12.7 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1305-4R7-R HCM1305-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sh-1608756.pdf Fixed Inductors 4.70uH 27.0A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1305-4R7-R HCM1305-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1305_high_current_power_inductors_data_sh-1608756.pdf Power Inductors - SMD 4.70uH 27.0A