HCM1305-R22-R
HCM1305-R22-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 51A 0.72MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.72mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 110A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 51 A
auf Bestellung 602 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-R22-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 51A 0.72MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.72mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 110A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 51 A.
Weitere Produktangebote HCM1305-R22-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-R22-R HCM1305-R22-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sh-1608756.pdf Fixed Inductors 0.22uH 110A SMD HIGH CURRENT
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
HCM1305-R22-R HCM1305-R22-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220NH 51A 0.72MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 51 A