Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1307-1R0-R
HCM1307-1R0-R
HCM1307-1R0-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10433-hcm1307-773511.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 1.0uH 40A MOLDED 2PADS
auf Bestellung 397 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1307-1R0-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 1UH 29A 2 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 49A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 29 A.
Weitere Produktangebote HCM1307-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1307-1R0-R HCM1307-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 29A 2 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 49A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 29 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 2mOhm Max
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 29 A