HCM1307-3R3-R
HCM1307-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 15A 4.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 15 A
auf Bestellung 2800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1307-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 15A 4.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 15 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1307-3R3-R HCM1307-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 15A 4.5 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 15 A
auf Bestellung 2964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HCM1307-3R3-R HCM1307-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sh-1608721.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 63A MOLDED 2PADS