Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1307-R47-R
HCM1307-R47-R
HCM1307-R47-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sh-1608721.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 0.47uH 49A MOLDED 2PADS
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1307-R47-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 470NH 38A 1.2 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 63A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 38 A.
Weitere Produktangebote HCM1307-R47-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1307-R47-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-hcm1307-r47-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1307-R47-R - POWER INDUCTORS-SMD 0.47UH 49A MOL
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1128 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
HCM1307-R47-R HCM1307-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1307-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 38A 1.2 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 63A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 38 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 38 A