Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0503-1R0-R
HCM1A0503-1R0-R
HCM1A0503-1R0-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 1uH 8.5A AEC-Q200
auf Bestellung 1323 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503-1R0-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 1UH 7.1A 11.4MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 11.4mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 7.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503-1R0-R HCM1A0503-1R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0503_automotive_power_inductors_data_sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD 1uH 8.5A AEC-Q200
auf Bestellung 1980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0503-1R0-R HCM1A0503-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD 1uH 8.5A AEC-Q200
Description: Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 7.1A; ±20%; 5.15x5.1mm; Isat: 8.5A
Mounting: SMD
Core material: iron powder
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 1µH
Height: 3mm
Body dimensions: 5.15x5.1mm
Saturation current: 8.5A
Operating current: 7.1A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 2000
HCM1A0503-1R0-R HCM1A0503-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 7.1A 11.4MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 11.4mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 7.1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 7.1 A