Produkte > EATON ELECTRIC > HCM1A0503-1R5-R
HCM1A0503-1R5-R EATON ELECTRIC
eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 5.2A; ±20%; 5.15x5.1mm; Isat: 6.8A
Mounting: SMD
Core material: iron powder
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 1.5µH
Height: 3mm
Body dimensions: 5.15x5.1mm
Max resistance: 18.5mΩ
Saturation current: 6.8A
Operating current: 5.2A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503-1R5-R EATON ELECTRIC
Description: FIXED IND 1.5UH 5.2A 18.5 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 18.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 5.2 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0503-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503-1R5-R HCM1A0503-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 5.2A 18.5 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 18.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 5.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 5.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A0503-1R5-R HCM1A0503-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sh-1608812.pdf Fixed Inductors 1.5uH 6A AEC-Q200