HCM1A0503-6R8-R
HCM1A0503-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 2.3A 97.2 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 97.2mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A
auf Bestellung 1985 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 2.3A 97.2 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 97.2mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 2.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503-6R8-R HCM1A0503-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 3.1A AEC-Q200
auf Bestellung 1815 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A0503-6R8-R HCM1A0503-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 2.3A 97.2 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.3 A