HCM1A0503-R22-R
HCM1A0503-R22-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 15.8A 2.3MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 24A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 15.8 A
auf Bestellung 1883 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503-R22-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 15.8A 2.3MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 24A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 15.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503-R22-R HCM1A0503-R22-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0503_automotive_power_inductors_data_sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD .22uH 24A AEC-Q200
auf Bestellung 1037 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A0503-R22-R HCM1A0503-R22-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD .22uH 24A AEC-Q200
HCM1A0503-R22-R HCM1A0503-R22-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1a0503_automotive_power_inductors_data_sh-1608812.pdf Power Inductors - SMD .22uH 24A AEC-Q200
Description: Inductor: wire; SMD; 220nH; Ioper: 15.8A; ±20%; 5.15x5.1mm; Isat: 24A
Mounting: SMD
Core material: iron powder
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 0.22µH
Height: 3mm
Body dimensions: 5.15x5.1mm
Saturation current: 24A
Operating current: 15.8A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 2000
HCM1A0503-R22-R HCM1A0503-R22-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220NH 15.8A 2.3MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 15.8 A