Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A0503-R68-R
HCM1A0503-R68-R
HCM1A0503-R68-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1a0503-automotive-power-inductors-data-sh-1608812.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD .68uH 1.2A AEC-Q200
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503-R68-R Coiltronics / Eaton
Category: Inductors, Description: Inductor: wire; SMD; 680nH; Ioper: 8A; ±20%; 5.15x5.1mm; Isat: 12A, Mounting: SMD, Core material: iron powder, Type of inductor: wire, Operating temperature: -55...155°C, Inductance: 0.68µH, Height: 3mm, Body dimensions: 5.15x5.1mm, Saturation current: 12A, Operating current: 8A, Tolerance: ±20%, Test frequency: 0.1MHz, Conform to the norm: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503-R68-R Hersteller : EATON ELECTRIC Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 680nH; Ioper: 8A; ±20%; 5.15x5.1mm; Isat: 12A
Mounting: SMD
Core material: iron powder
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 0.68µH
Height: 3mm
Body dimensions: 5.15x5.1mm
Saturation current: 12A
Operating current: 8A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz