Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0503V2-2R2-R
HCM1A0503V2-2R2-R
HCM1A0503V2-2R2-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a0503v2-automotive-power-inductor.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND MP 2.2uH 6.4A molded 2 PADS SMT
auf Bestellung 2460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503V2-2R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 5.5A 23MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 23mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 5.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503V2-2R2-R HCM1A0503V2-2R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0503v2_automotive_power_inductor-1663607.pdf Power Inductors - SMD IND MP 2.2uH 6.4A molded 2 PADS SMT
auf Bestellung 3524 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0503V2-2R2-R HCM1A0503V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503v2-automotive-power-inductor.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 5.5A 23MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 23mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
auf Bestellung 623 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
HCM1A0503V2-2R2-R HCM1A0503V2-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a0503v2_automotive_power_inductor-1663607.pdf Power Inductors - SMD IND MP 2.2uH 6.4A molded 2 PADS SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A