HCM1A0503V2-3R3-R
HCM1A0503V2-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0503v2-automotive-power-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.7A 38MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 38mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.7 A
auf Bestellung 1524 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503V2-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.7A 38MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 38mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 25MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 4.7 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0503V2-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503V2-3R3-R HCM1A0503V2-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503v2-automotive-power-inductor.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 4.7A 38MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.7 A