HCM1A0503V3-100-R
HCM1A0503V3-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0503v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1483-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 108 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 108mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 13MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.3A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0503V3-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 2.8A 108 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 108mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 13MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.3A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 2.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0503V3-100-R HCM1A0503V3-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0503v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1483-en.pdf Description: FIXED IND 10UH 2.8A 108 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
auf Bestellung 2760 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
HCM1A0503V3-100-R HCM1A0503V3-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0503v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1483-en.pdf Power Inductors - SMD 10 UH 20%