HCM1A0703-1R5-R
HCM1A0703-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 6.6A 15.5MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 6.6 A
auf Bestellung 1994 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 6.6A 15.5MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 6.6 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0703-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703-1R5-R HCM1A0703-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10548-hcm1a0703-1075471.pdf Fixed Inductors 1.5uH 14A AEC-Q200
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
HCM1A0703-1R5-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1A0703-1R5-R - 1.5 µH SHIELDED INDUCTOR 6.6 A 15.
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
HCM1A0703-1R5-R HCM1A0703-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 6.6A 15.5MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 6.6 A