HCM1A0703-3R3-R
HCM1A0703-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.9A 30MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.9 A
auf Bestellung 1072 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 4.9A 30MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 4.9 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0703-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703-3R3-R HCM1A0703-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 4.9A 30MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 4.9 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A0703-3R3-R HCM1A0703-3R3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0703_automotive_power_inductors_data_sh-1608636.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 28A AEC-Q200