Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A0703-R15-R
HCM1A0703-R15-R
HCM1A0703-R15-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sh-1608636.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD .151uH 1.5A AEC-Q200
auf Bestellung 1716 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703-R15-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 150NH 18.5A 1.8MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 1.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 36A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 18.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703-R15-R HCM1A0703-R15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150NH 18.5A 1.8MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 1.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 36A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 18.5 A
auf Bestellung 1950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 18.5 A