Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A0703V2-150-R
HCM1A0703V2-150-R
HCM1A0703V2-150-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm1a0703v2_automotive_power_inductor_data_s-1627690.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND MP 15uH 4A 2 PADS SMT
auf Bestellung 557 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703V2-150-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 15UH 2.6A 110 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 110mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 9.5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 2.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703V2-150-R HCM1A0703V2-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 2.6A 110 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 9.5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A
auf Bestellung 1915 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.6 A