HCM1A0703V2-330-R
HCM1A0703V2-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0703v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 1.6A 242 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 242mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 6.5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703V2-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 1.6A 242 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 242mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 6.5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 1.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703V2-330-R HCM1A0703V2-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a0703v2_automotive_power_inductor_data_s-1627690.pdf Power Inductors - SMD IND MP 33uH 2.3A 2 PADS SMT
auf Bestellung 787 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0703V2-330-R HCM1A0703V2-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 1.6A 242 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 1.6 A
auf Bestellung 3381 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
HCM1A0703V2-330-R HCM1A0703V2-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-hcm1a0703v2-automotive-power-inductor-data-s-1627690.pdf Fixed Inductors IND MP 33uH 2.3A 2 PADS SMT