Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A0703V2-4R7-R
HCM1A0703V2-4R7-R
HCM1A0703V2-4R7-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm1a0703v2_automotive_power_inductor_data_s-1627690.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND MP 4.7uH 8.8A 2 PADS SMT
auf Bestellung 748 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703V2-4R7-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 4.7UH 4A 46.5 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 46.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 20MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 4 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0703V2-4R7-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703V2-4R7-R HCM1A0703V2-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0703v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 4A 46.5 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 46.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 20MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 4 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 4 A