Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805-101-R
HCM1A0805-101-R
HCM1A0805-101-R EATON ELECTRONICS
eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 100uH; Ioper: 1.5A; R: 240mΩ; ±20%; 8x8.1x5.4mm
Mounting: SMD
Body dimensions: 8x8.1x5.4mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 0.1mH
Resistance: 0.24Ω
Operating current: 1.5A
Saturation current: 2.7A
Type of inductor: wire
auf Bestellung 239 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805-101-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 100UH - SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2.7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805-101-R HCM1A0805-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH - SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2.7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
HCM1A0805-101-R HCM1A0805-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 100uH 2.7A AEC-Q200
auf Bestellung 522 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 100 µH