HCM1A0805-150-R
HCM1A0805-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 2.5A 71 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 71mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 344 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 2.5A 71 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 71mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805-150-R HCM1A0805-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 15uH 6A AEC-Q200
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A0805-150-R HCM1A0805-150-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0805_automotive_power_inductors_data_sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 15uH 6A AEC-Q200
auf Bestellung 86 Stücke:
HCM1A0805-150-R HCM1A0805-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 15uH 6A AEC-Q200
auf Bestellung 86 Stücke:
HCM1A0805-150-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1A0805-150-R - 15 µH SHIELDED INDUCTOR 2.5 A 71MO
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 24500 Stücke:
HCM1A0805-150-R HCM1A0805-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 2.5A 71 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A