Produkte > EATON > HCM1A0805-220-R
HCM1A0805-220-R
HCM1A0805-220-R Eaton
eatonhcm1a0805automotivepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH/14uH 20% 100KHz Powdered Iron 2A 0.11Ohm DCR Automotive T/R
auf Bestellung 9500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805-220-R Eaton
Description: FIXED IND 22UH 2A 110 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 110mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805-220-R HCM1A0805-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 2A 110 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2 A
auf Bestellung 153 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HCM1A0805-220-R HCM1A0805-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 22uH 3.8A AEC-Q200
auf Bestellung 386 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 9000 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 22uH; Ioper: 2A; R: 100mΩ; ±20%; 8x8.1x5.4mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 22µH
Operating current: 2A
Resistance: 0.1Ω
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 8x8.1x5.4mm
Saturation current: 3.8A
Operating temperature: -55...155°C