Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805-3R3-R
HCM1A0805-3R3-R
HCM1A0805-3R3-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 3.3uH 8A AEC-Q200
auf Bestellung 365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805-3R3-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 3.3UH 8A 10 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 10mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805-3R3-R HCM1A0805-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 8A 10 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 10mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 8 A
auf Bestellung 491 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
HCM1A0805-3R3-R HCM1A0805-3R3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0805_automotive_power_inductors_data_sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 8A AEC-Q200
auf Bestellung 515 Stücke:
HCM1A0805-3R3-R HCM1A0805-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 8A AEC-Q200
auf Bestellung 20 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 8 A