Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805-4R7-R
HCM1A0805-4R7-R
HCM1A0805-4R7-R EATON ELECTRONICS
eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 5.7A; R: 17mΩ; ±20%; 8x8.1x5.4mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 4.7µH
Operating current: 5.7A
Resistance: 17mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 8x8.1x5.4mm
Operating temperature: -55...155°C
Saturation current: 10A
auf Bestellung 404 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805-4R7-R EATON ELECTRONICS
Description: FIXED IND 4.7UH 5.7A 20MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 20mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 5.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805-4R7-R HCM1A0805-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 5.7A 20MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 20mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 5.7 A
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
HCM1A0805-4R7-R HCM1A0805-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 10A AEC-Q200
auf Bestellung 595 Stücke:
HCM1A0805-4R7-R HCM1A0805-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0805_automotive_power_inductors_data_sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 10A AEC-Q200
auf Bestellung 772 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 5.7 A
auf Bestellung 2616 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
HCM1A0805-4R7-R HCM1A0805-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a0805-automotive-power-inductors-data-sh-1627931.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 10A AEC-Q200