Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805V2-150-R
HCM1A0805V2-150-R
HCM1A0805V2-150-R Eaton Electronics
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 15 UH
auf Bestellung 639 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805V2-150-R Eaton Electronics
Description: IND MP 15UH 4.6A 2 PADS SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 52mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.6A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805V2-150-R HCM1A0805V2-150-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0805v2_automotive_power_inductor_data_s-1627694.pdf Power Inductors - SMD 15 UH
auf Bestellung 754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0805V2-150-R HCM1A0805V2-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a0805v2_automotive_power_inductor_data_s-1627694.pdf Power Inductors - SMD 15 UH
auf Bestellung 311 Stücke:
HCM1A0805V2-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: IND MP 15UH 4.6A 2 PADS SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 52mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.6A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 4 A