Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805V2-330-R
HCM1A0805V2-330-R
HCM1A0805V2-330-R Eaton Electronics
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND MP 33uH 4A 2 PADS SMT
auf Bestellung 492 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805V2-330-R Eaton Electronics
Description: IND MP 33UH 4A 2 PADS SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 125mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 5.5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 2.7 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0805V2-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805V2-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: IND MP 33UH 4A 2 PADS SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 125mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 5.5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 2.7 A