Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A0805V2-4R7-R
HCM1A0805V2-4R7-R
HCM1A0805V2-4R7-R EATON ELECTRONICS
bus-ele-cat-5084-full-line-retail.pdf
Hersteller: EATON ELECTRONICS
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 8A; R: 13mΩ; ±20%; 8x8.1x5.4mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 4.7µH
Operating current: 8A
Resistance: 13mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 8x8.1x5.4mm
Operating temperature: -55...155°C
Saturation current: 8A
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 61
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805V2-4R7-R EATON ELECTRONICS
Description: IND MP 4.7UH 8A 2 PADS SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 15.6mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 15MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805V2-4R7-R HCM1A0805V2-4R7-R Hersteller : Eaton Electronics bus-ele-cat-5084-full-line-retail.pdf Power Inductors - SMD IND MP 4.7uH 8A 2 PADS SMT
auf Bestellung 399 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0805V2-4R7-R HCM1A0805V2-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a0805v2_automotive_power_inductor_data_s-1627694.pdf Power Inductors - SMD IND MP 4.7uH 8A 2 PADS SMT
auf Bestellung 562 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A0805V2-4R7-R HCM1A0805V2-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a0805v2_automotive_power_inductor_data_s-1627694.pdf Power Inductors - SMD IND MP 4.7uH 8A 2 PADS SMT
auf Bestellung 565 Stücke:
HCM1A0805V2-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division bus-ele-cat-5084-full-line-retail.pdf Description: IND MP 4.7UH 8A 2 PADS SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 15.6mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 8 A